پیام دبیر علمی کنگره

 

دکتر جعفر مهوری

دبیر علمی کنگره

به نام خدا

چهاردهمین کنگره بین المللی انجمن صرع ایران ۴ الی ۶بهمن ۱۳۹۶در اصفهان به همت اساتید ، پژوهشگران و نخبگان متخصص مغز و اعصاب ایران برگزار می گردد. هدف از برگزاری این کنگره برگزاری یک نشست علمی صمیمی جهت تبادل آخرین دستاوردها و تکنولوژی ها در زمینه درمان صرع می باشد

کمیته علمی این کنگره یک سال زمان جهت برنامه ریزی صرف کردند تا بتوانند کنگره ای شایسته با همکاری ارزشمند انجمن های علوم مغز و اعصاب ایران و انجمن صرع ایران برگزار کنند.  باید یادآور شویم در کنار این کنگره نمایشگاهی از آخرین دستاوردهای دارویی و تکنولوژی در زمینه درمان صرع برگزار می گردد. امید است که بتوانیم با ایجاد فضایی مناسب و کار آمد با بهره گیری از مشارکت فعال و اظهار نظر همه شرکت کنندگان فرصتی را فراهم آورده تا مرزهای علم پزشکی را در درمان صرع به پیش برانیم و با ارائه ” درمان جدید، یک زندگی جدید ” را به بیماران اهدا کنیم

 

 

صرع یا اپی لپسی Epilepsy یکی از مهمترین بیماری های مغز و اعصاب است و شاید به قدمت اولین بیماری های انسان باشد که همه ساله تعداد زیادی از انسان ها را درگیر خود کرده است. در طی پنجاه سال گذشته توجه ویژه ای بر روی درمان های جدید این بیماری معطوف گردیده است.

حدود یک درصد از جمعیت جهان از این بیماری و عوارض ناشی از آن همچون تروماهای مختلف و حتی مرگ های ناگهانی رنج می برند. کشور ایران با جمعیتی حدود 80 میلیون نفر 800 هزار مصروع دارد که یک چهارم تا یک سوم این بیماران صرع های مقاوم به درمان دارند و از این تعداد حدود 15 تا 20 درصد باید تحت عمل جراحی قرار گیرند.

بنابراین توجه ویژه بر روی شناخت، تشخیص، درمان های دارویی و جراحی می تواند بسیاری از این مشکلات را که باعث مرگ این بیماران و جراحات ناشی از آن را برطرف کند.

در طی برگزاری این کنگره بحث های علمی ارزشمندی بر روی محورهای زیر ارائه خواهد شد:

1. Imaging

2. EEG

3. Genetic

4. Intractable & Epilepsy

5. New treatment

6. Neurosphology

7. Pregnancy & Epilepsy

8. Children & Epilepsy

9. Ethic in Epilepsy

10. Non epileptic

11. Epilepsy surgery

 

برای رسیدن به این مهم تلاش شده تا علاوه بردعوت از نخبگان و متخصصان ایرانی با دعوت از همکاران وپژوهشگران با تجربه ازکشورهای مختلف آمریکا، کانادا، اروپا و استرالیا با ایراد سخنرانی های ارزشمند فضایی بین المللی برای تبادل آخرین درمان ها، فناوری ها و تکنولوژی های روز دنیا فراهم شود.

 

باید یادآور شویم برگزاری این کنگره بدون یاری همکاران عزیزمان دردانشگاه علوم پزشکی اصفهان، انجمن علوم اعصاب ایران، انجمن صرع ایران و اتحادیه جهانی علمی مبارزه با صرع (ILAE) شاخه ایران ،میسر نبود.

 

ضمن قدردانی ویژه از کلیه پژوهشگران و همکارانی که مقاله های خود را به صورت ارائه سخنرانی و یا ارائه پوستر به دبیرخانه کنگره ارسال خواهند نمود، آرزوی سپری شدن اوقاتی به یاد ماندنی در زمان برگزاری چهاردهمین کنگره بین المللی صرع در شهر زیبا و تاریخی اصفهان را داریم.

 

دکتر جعفر مهوری

 


 

دانلود خلاصه مقالات کنگره دوازدهم

     فارسی                    English