پیام رییس انجمن مغز و اعصاب ایران

 

دکتر حسین پاکدامن

استاد گروه بیماری های مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

همه ساله به همت انجمن صرع ایران و با همکاری دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور کنگره سالیانه صرع برگزار می شود.تاکنون سعی شده است تا با کمک اساتید و نخبگان کشورهای خارجی هر ساله کنگره پربار تر برگزار شود و آخرین دستاوردهای تشخیصی الکتروفیزیولوژیک ، تصویر برداری و همینطور ژنتیک در این کنگره مورد بحث واقع می شود.

پدیده های تشخیصی جدید مثل مانیتورینگ طولانی مدت همراه با SPECT و همین طور تکنیک های جدید تصویربرداری و روشهای جدید درمان دارویی و جراحی نیز در طول کنگره از طریق سخنرانی و پانل مورد تبادل نظر واقع خواهد شد.

امید است امسال نیز بتوانیم با برگزاری "چهاردهمین کنگره بین المللی صرع" ضمن همکاری با اساتید کشورهای خارجی و داخلی صاحب نظر در مورد این بیماری قدم های موثرتری در زمینه کنترل و درمان این بیماری در کشور برداریم.

 

پیام رییس هیئت مدیره انجمن صرع ایران

 

 

  دکتر کورش قره گزلی

رئیس هیئت مدیره انجمن صرع ایران

 

چالش های انسان از بدو ظهور در کره خاکی دائما" با مشکلات و معضلات متنوع سبب شده است تا جوامع بشری هر کدام به فراخور ژنتیک و محیط پیرامون خود با مخاطرات گوناگونی مواجه اشند . تاریخ تمدن نیز نتیجه همین برخورد با ناملایمات و اراده انسان به زندگی بهترو سالم تر و ایجاد تمدن های متفاوت و گوناگون بوده است.

تاریخ پزشکی نیز یکی از سخت ترین و دردناکترین تجربیات بشری در طول قرن ها بوده است. تاریخی که برای شکل گیری آن وقایع دردناکی مانند پاندمی های کشنده را تجربه کرده است. انسان با کمک همنوعان خود ، مانند پزشکان تاکنون توانسته بسیاری از این مخاطرات را پشت سر گذارد. خطرهایی که هر روز مواجه با بیماری های نوظهور و یا مهاجم جدید خواهیم بود. در این میان برخی از بیماری ها و عوارض علی رغم شناخت دیرینه هنوز ناشناخته هستند.

در این میان صرع یا اپی لپسی یکی از این بیماری ها است که با وجودی که طبق نسخ تاریخی از دیر باز به عنوان عارضه شناخته شده و تعریف شده است ولی با توجه به محل بروز آن که در مغز قرار گرفته، با توجه به پیچیدگی هنوز بعد از قرن ها مکانیسم و علل بروز و چگونگی کنترل آن یکی از مهمترین چالش ها است.

 

پیام دبیر علمی کنگره

 

دکتر جعفر مهوری

دبیر علمی کنگره

به نام خدا

چهاردهمین کنگره بین المللی انجمن صرع ایران ۴ الی ۶بهمن ۱۳۹۶در اصفهان به همت اساتید ، پژوهشگران و نخبگان متخصص مغز و اعصاب ایران برگزار می گردد. هدف از برگزاری این کنگره برگزاری یک نشست علمی صمیمی جهت تبادل آخرین دستاوردها و تکنولوژی ها در زمینه درمان صرع می باشد

کمیته علمی این کنگره یک سال زمان جهت برنامه ریزی صرف کردند تا بتوانند کنگره ای شایسته با همکاری ارزشمند انجمن های علوم مغز و اعصاب ایران و انجمن صرع ایران برگزار کنند.  باید یادآور شویم در کنار این کنگره نمایشگاهی از آخرین دستاوردهای دارویی و تکنولوژی در زمینه درمان صرع برگزار می گردد. امید است که بتوانیم با ایجاد فضایی مناسب و کار آمد با بهره گیری از مشارکت فعال و اظهار نظر همه شرکت کنندگان فرصتی را فراهم آورده تا مرزهای علم پزشکی را در درمان صرع به پیش برانیم و با ارائه ” درمان جدید، یک زندگی جدید ” را به بیماران اهدا کنیم

 

مطالعه بیشتر...

 

دانلود خلاصه مقالات کنگره دوازدهم

     فارسی                    English